Diapozitivy v rámečcích

Diapozitivy skenujeme jak v rámečcích, tak volně ložené. Vyjímání snímků z rámečků s fólií nebo sklem vede k odstranění prachu a dalších vad, není ale nutné a je cenově náročné. Na typu rámečků nezáleží - převádíme všechny druhy diapozitivů včetně těch, které nemají snímek přímo ve středu, nebo podomácku dělaných. Skenujeme do rozlišení 9600 DPI, doporučujeme rozlišení 2400 DPI.

Objednat

Filmový pás

Negativní film, tedy standardní 35mm pás, před skenováním stříhame z technických důvodů na pásy po šesti snímcích, jak je obvyklé u fotolabů. Poradíme si ale i s kratším pásem nebo jednotlivými políčky. Skenujeme do rozlišení 9600 DPI, doporučujeme rozlišení 2400 DPI.

Objednat

Fotografie

Fotografie skenujeme do velikosti A3. Cena se odvíjí od velikosti snímku. V případě poškození fotografií (výrazné škrábance, potrhání) doporučujeme jejich retuš. Skenujeme do rozlišení 1200 DPI, doporučené rozlišení je 600 DPI.

Objednat

Středoformátový film

Středoformátové snímky jsou snímky nejčastěji o velikosti 6x4, 6x6 nebo 6x9 cm. Skenujeme pozitivní i negativní předlohy do 6 cm na kratší straně. V případě celého filmového pásu je třeba film rozstříhat zpravidla po třech snímcích. skenujeme do rozlišení 4800 DPI, doporučujeme 1200 DPI.

Objednat

Fotoalba

Klasická alba skenujeme vcelku, tak jak jsou. Plošný skener se položí přímo na album. Toto řešení je velice elegantní, neboť není nutné vyndávat fotografie z knihy a navíc si lze stránky procházet jako obyčejné album. Ceny jsou smluvní, neboť tato služba vyžaduje různé množství práce v závislosti na typu předlohy.

Objednat

Textové předlohy

Textové předlohy, které jsou na obyčejném papíru, skenujeme levněji než klasické fotografie, a to díky dávkovému scanneru. Umožňujeme jak formát JPG, tak převádění do formátu DOC, který lze v počítači volně upravovat. Ceny jsou smluvní, neboť tato služba vyžaduje různé množství práce v závislosti na typu předlohy.

Objednat

Hudebniny, noty, partitury

Hudebniny, partitury a noty, a to jak na obyčejném papíru, tak svázané v knize, převádíme do PDF nebo jiných formátů. Oskenované snímky se retušují a po vyčištění je v nich rozpoznán hudební zápis. Ceny jsou smluvní, neboť tato služba vyžaduje různé množství práce v závislosti na typu předlohy.

Objednat