11 Lis

O nás

Uveřejnil Vít

Jmenuji se Vít Slabý a od roku 2010 se věnuji skenování fotografií a filmů. Úpravám fotografií se věnuji odmalička. Zde se dočtete něco o mojí firmě a mých možnostech a schopnostech.

Zobrazit článek
28 Říj

Co skenujeme?

Uveřejnil Vít

Druhy médií, která skenujeme. Diapozitivy skenujeme buď v rámečku, nebo je z něj vyjímáme (a případně vracíme zpět). Filmové pásy stříháme typicky po šesti snímcích, ale pro větší zakázky jsme schopni zajistit i skenování bez stříhání. Také skenujeme vytisknuté fotografie, celá fotoalba nebo samotné výřezy fotografií z fotoalb.

Zobrazit článek
16 Pro

Srovnání s konkurencí

Uveřejnil Vít

Mému bratrovi jedna zákaznice poslala spolu s kazetami i nevyvolané filmy, které chce vyvolat a oskenovat. Protože vyvolávání filmů mi nic neříká, tak jsme raději využili jedné známé služby pro vyvolávání fotografií, která zařídila rovnou i skenování. Vznikla tak série fotografií, na nichž jsem se mohl porovnat s konkurencí. A vyšlo to zajímavě.

Zobrazit článek
25 Říj

Jak vybrat kvalitu?

Uveřejnil Vít

Pojednání o kvalitě snímků. V podstatě doporučujeme pro všechny rozměry kinofilmu rozlišení 2400 DPI, pro papírové fotografie pak podle jejich rozměru (pro fotografii 9x13 cm typicky 600 DPI). U většiny běžných fotografií již zvyšování rozlišení nevede k lepšímu výsledku.

Zobrazit článek
28 Dec

Jak řadíme snímky?

Uveřejnil Vít

Při zpracovávání zakázky klademe velký důraz na katalogizaci, aby oskenované snímky byly zpětně snadno dohledatelné a aby bylo uspořádání co nejpřehlednější. Proto máme pro nakládání se snímky jasná pravidla. Pokud do řazení snímků nějak zasahujeme, tak se vždy jedná o změnu k lepšímu. Vhodnou přípravou zásilky můžete přispět k lepší katalogizaci snímků.

Zobrazit článek
28 Dec

Jak to probíhá?

Uveřejnil Vít

Přehled průběhu zakázky. Vše začíná vyplněním objednávkového formuláře, případně telefonátem nebo zprávou. Snímky nám zašlete nebo předáte, my je oskenujeme a nejpozději za měsíc vám přijdou zvoleným způsobem nazpět.

Zobrazit článek
28 Dec

Jak zabalit zásilku?

Uveřejnil Vít

Rady pro balení zásilek. Přeci jen může být zásilka během cestování vystavena nárazům a otřesům. Vhodným zajištěním snímků můžeme předejím oděrům fotografií, škrábancům na filmu nebo pomíchání seřazených snímků.

Zobrazit článek
28 Dec

O titulních snímcích

Uveřejnil Vít

Pro příjemnější prohlížení vašich vzpomínek jsme pro vás připravili galerii titulních snímků v retro stylu, které lze vložit na začátek každé složky. Na obrázku může být libovolný text a libovolná barva pozadí i textu.

Zobrazit článek